سایت خاصه باتوجه به حساسیت انتخابات و در راستای وظیفه رسانه ای که داشتیم جهت آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با نامزد های انتخاباتی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر ریز دعوت به مصاحبه نمود و نشر این مصاحبه ها دال بر جانبداری نبوده بلکه در راستای منویات مقام معظم رهبری و برای ایجاد شور وشعف انتخاباتی می باشد در همین راستا گروه خاصه با طراحی شانزده سوال مشابه و مکاتبه با تمامی کاندیداها نمود و تاکنون آقایان سید محمودی ،حسین محدثی ، مصطفی مجتبائی و سرکار خانم قنبری به سوالات پاسخ داداند و برای ما ارسال کردند.

سید رضا محمودی

۱-لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید.
سید رضا محمودی متولد ١٣٦١ ليسانس و دبير ادبيات. شاعر،نويسنده ،منتقد ،مدير انجمن هاي ادبي، خيريه، محيط زيست و فعال مدني و اجتماعي ، مشاور اسبق فرماندار جم در امور جوانان و سازمانهاي مردم نهاد.
۲- از چه زمانی تصمیم گرفتید در عرصه انتخابات به‌عنوان یک کاندید ظاهر شوید؟

پس از اتمام دوره قبل
۳- هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟

استفاده از توانايي هايم براي ترقي شهرم
۴- چه مشکلات و معضلاتی در شهر ریز مشاهده کردید که راغب شدید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟

نظارت ضعيف بر پروژه ها ،بي سليقگي در اغلب برنامه ها و پروژه ها ، بي توجهي به فرهنگ و فرهنگ سازي و نبود خلاقيت و ابداع
۵- نقاط کور توسعه شهر را چه میدانید؟ مهمترین نقطه ی کور و گره اصلی توسعه شهر در چیست؟

برون سازي ريز از بن بست
توسعه ي فرهنگي و اجتماعي ، برجسته سازي نقاط قوت شهر
۶- برنامه اصلی شما برای شهر ریزچیست؟

فرهنگسازي
۷- چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟

ائتلاف جوانان خوش فكر و هر كانديدي كه خلاقيت و تلاش و مدرن انديشي از ويژگي هايش باشد
۸- لطفاً نظرتان را در خصوص عملکرد شورای فعلی بفرمایید؟

تلاش فراهم كرده اند و دستشان را بخاطر زحماتشان مي بوسم. اما اين فكر ديگر جوابگوي نيازهاي شهر ريز نيست.
۹- در بحث مالی (جذب و تامین اعتبارات) که در این چند سال به دلیل عدم دست یابی مناسب به آن اکثر طرحها اجرا نگردیده است چه برنامه ای دارید؟

پي گيري و پي گيري و سماجت درپي گيري+ارتباط موثر و مداوم با مديران برجسته و رده بالاي استان و كشور
۱۰- دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه ؟

خير
۱۱- برخی از نامزدها از روش منسوخ شده مثل سفارش سفارش چهره به چهره ،تماس های تلفنی ،نشت های خانگی و طایفه ای با مردم و… استفاده می کنند. نظرتان چیست؟

خير. قطعا قبول ندارم. اما قسمتي عظيم از جامعه ي ما هم هنوز به آن پختگي كامل نرسيده كه خودجوش به بررسي دقيق ويژگي هاي كانديد بپردازد و بر اساس شايستگي ها انتخاب نمايد.
۱۲- این قومیت گرایی چه آفتی می تواند داشته باشد؟

شكست ها و پسرفت هاي پياپي فرهنگي و اجتماعي
۱۳- محل اشتغال شما در شهر ریز است؟در مورد شغل خود و مقدار وقت آزادی که می توانید در طول روز و هفته برای پیگیری و رسیدگی به امورات شورای کنار بگذارید به طور کامل توضیح دهید؟

ز آنجايي كه فرهنگي هستم و محل تدريسم نيز در شهر است اكثر اوقات در شهر حضور دارم

۱۴- اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟

بسته به اين است كه دلايل به اجرا درنيامدنشان چه باشد و چقدر منطقي باشد

۱۵- آیا تاکنون تحصیلات ، مطالعات یا کار تحقیقاتی در حوزه مدیریت شهری داشته اند؟

تحصيلات خير.

۱۶-از پاسخگویی به سؤالات تشکر می‌کنم اگر مطلبی جاافتاده، بفرمایید؟

از شما تشکر مکنم بابت وقتی که گذاشتید.

****************************************************************************************

مهندس حسین محدثی

۱-لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید.

به نام خداوند جان آفرین

حکیم سخن در زبان آفرین

اینجانب حسین محدثی  متولد  ۱۳۵۵ روستای  قلعه کهنه  بخش ریز ، دوران شیرین تحصیلی ابتدایی خود را در دبستان مقداد قلعه کهنه و پشتو ، دوره ی راهنمایی در مدرسه مهدعلم ریز و دوره متوسطه را در  دبیرستانهای شهید مطهری خورموج و آیت الله طالقانی کنگان سپری نمودم .در سال ۱۳۷۵ در کنکور  سراسری دانشگاهها شرکت و در دانشگاه شهید چمران( دانشگاه جندی شاپور سابق) اهواز در رشته  مهندسی کشاورزی  -گرایش   زراعت  و اصلاح نباتات قبول و در  تیرماه سال ۱۳۷۹ از این دانشگاه فارغ التحصیل گردیدم  ، با توجه به اعلام نیاز اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سال۱۳۷۹در اردیبهشت ماه به استخدام آموزش و پرورش شهرستان جم درآمده و از مهرماه ۷۹ رسما بعنوان دبیر و معاون دبیرستان شهید بهشتی ریز مشغول به  امر مقدس معلمی شدم و در طی این سال ها با  عشق  و اشتیاق و تمام  سعی و تلاش و دلسوزی بعنوان مدرس دروس ریاضی – علوم تجربی و زیست شناسی در مدارس راهنمایی ، متوسطه  و پیش دانشگاهی بخش ریز ،    مدیر دبیرستان شهید  بهشتی و مرکز  پیش دانشگاهی امام خمینی ( ره )ریز با  ۱۹ سال سابقه فعالیت  های آموزشی و مدیریتی در آموزش و پرورش شهرستان جم مشغول به خدمت می باشم.

در این مدت خدمت، بعنوان عضوسازمان  نظام  مهندسی – نماینده ی مدیران متوسطه شهرستان و عضو شورای آموزش  و  پرورش شهرستان   جم در چندین دوره – عضو شورای اسلامی شهر ریز در دوره ی  سوم به مدت ۶ سال و جوانترین عضو شورای اسلامی شهر ،عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شوراهای اسلامی استان بوشهر و عضو کمیسیون معاملات شهرداری ریز- عضو شورای اسلامی شهر ریز در دوره چهارم شوراها، ريیس  شورای اسلامی شهرستان جم در این دوره، عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان جم، عضو کمیسیون نظارت شهرستان جم، سخنگوی شورا و مسئول روابط عمومی وامورات نرم افزاری و مکاتبات شورای اسلامی شهر ریز، مدیر نمونه متوسطه دوم شهرستانی در سال ۹۴_۹۵ و در این دوره نیز باری دیگر افتخار کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر ریز را دارا می باشم.

۲-از چه زمانی تصمیم گرفتید در عرصه انتخابات به‌عنوان یک کاندید ظاهر شوید؟

از سال ۱۳۸۵ و با پیشنهاد، حمایت و پشتیبانی اقشار مختلف اجتماعی _فرهنگی و سیاسی شهر ریز و کسانی که دغدغه رشد، پیشرفت و آبادانی شهر و بخش ریز داشتند.

۳-هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟

احساس مسئولیت و تعلق خاطر اجتماعی در جهت پیشرفت و آبادانی شهر و دیارم.

۴-چه مشکلات و معضلاتی در شهر ریز مشاهده کردید که راغب شدید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟

مشکلات مختلف اعم از زیر بنایی مثل راههای مواصلاتی، مشکلات زیست _محیطی،مباحث فرهنگی، اشتغال، بحران آب،مشکلات اساسی شبکه آب شرب و..

۵-نقاط کور توسعه شهر را چه میدانید؟ مهمترین نقطه ی کور و گره اصلی توسعه شهر در چیست؟

راههای مواصلاتی و قرار گرفتن شهر و بخش ریز در یک بن بستی که توسعه آنرا به شدت تحت تاثیر گذاشته است.

۶-برنامه اصلی شما برای شهر ریز چیست؟

برنامه های متعدد از جمله حمایت همه جانبه از سرمایه های انسانی شهر ریز ، حل و فصل مشکلات اصلی آب شرب شهر ریز که اعتبار اولیه جهت احداث مخزن آب تخصیص پیدا کرده و به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد.

۷-چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟

شورا کانون خدمتگزاری است  و دراین نهاد اجتماعی_ مشورتی که تصمیماتش بر اساس خرد جمعی و تصمیم گروهی است تعامل افکار و تضارب اندیشه ها زمینه اتخاذ بهترین و مناسب ترین تدبیرها و تصمیم هاست. اینجانب با سابقه دو دوره فعالیت شورایی در شهر ریز و نگاه وِیژه و گسترده خود به شورا معتقدم که شورای شهر مجالی است برای خدمات بیشتر با نگاهی فرا بخشی و فرامنطقه ای بدور از تعصبات حزبی و گروهی . احساس بنده این است که می توانم با نگاهی گسترده و همکاری و همدلی همکارانم در شورا و همه اقشار جامعه با تعامل و نه تقابل در زمینه توسعه ی متوازن گام های موثری برداریم

اما در جواب این سؤال

ترکیبی که اعضای آن دارای خصوصیاتی از قبیل وقت کافی، تجربه لازم، سواد مورد نیاز، تعامل و قدرت چانه زنی همچنین جرات و جسارت لازم جهت پیگیری امورات شهر داشته باشند.

۸-لطفاً نظرتان را در خصوص عملکرد شورای فعلی بفرمایید؟

چون بنده عضو این شورا بوده ام اگر دیگران منصفانه قضاوت کنند شایسته تر است ولی در جواب سوال شما که بی جواب نماند به عملکرد شورای دوره چهارم ریز نمره ۱۸ از ۲۰ می دهم.

۹-در بحث مالی (جذب و تامین اعتبارات) که در این چند سال به دلیل عدم دست یابی مناسب به آن اکثر طرحها اجرا نگردیده است چه برنامه ای دارید؟

این موضوع به وضعیت مالی دولت ارتباط داره و خزانه مملکت، هرگاه اعتبارات ملی به استان ها تخصیص پیدا نمی کند از دست، شورا و شهردار و حتی استاندار و نماینده مجلس هم کاری ساخته نیست در زمینه کارهای شهرداری هم باید به فکر توسعه پایدار و درآمدزایی شهرداری بود

۱۰-دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه ؟

اعضای شورا باید همراه دولت و مسئولین باشند یعنی تعامل خوبی داشته باشند نه اینکه دنبال سیاست بازی باشند و وظایف خود را فراموش کنند. شورا نماینده اقشار مختلف جامعه است و صرفا چسبیدن به یک حزب و گروه سیاسی و سیاست زدگی باعث می شود که مطیع بی چون و چرای عده‌ای باشيم.

۱۱-برخی از نامزدها از روش منسوخ شده مثل سفارش سفارش چهره به چهره ،تماس های تلفنی ،نشت های خانگی و طایفه ای با مردم و… استفاده می کنند. نظرتان چیست؟

بنده اینگونه روش ها را مردود دانسته و معتقدم که این رفتارها کار انسان های ضعیف است و بنده با مقید بودن به قانون انتخابات و با پرهیز کردن از بد اخلاقی انتخاباتی، در خونه هیچ شهروندی نرفته،مزاحمتی برای کسی درست نکرده، چرا که اینگونه رای گرفتن را عوام‌فریبی دانسته و در شان شهروندان محترم و خودم نمی دانم. قطعا خیلی از تخریب ها و ذهنیت های منفی نسبت به همکاران شورایی و دیگر کاندیدای انتخاباتی حاصل اینگونه نشست های خانگی دانسته و معتقدم که مردم عزیز ما دارای شعور سیاسی بالایی هستند و با این روش ها انتخاب نخواهند کرد.

۱۲-این قومیت گرایی چه آفتی می تواند داشته باشد؟

قومیت گرایی باعث می شود که شورای ضعیفی شکل گرفته و ضرر اصلی متوجه خود شهروندان گردد.

۱۳-محل اشتغال شما در شهر ریز است؟ اگر خیر لطفا در مورد شغل خود و مقدار وقت آزادی که می توانید در طول روز و هفته برای پیگیری و رسیدگی به امورات شورای کنار بگذارید به طور کامل توضیح دهید؟

بنده از نظر وقت بعد از جناب آقای میرزایی در دوره سوم و چهارم شوراها بیشترین وقت لازم جهت پیگیری امورات شهر داشته و در حال حاضر نیز از این فرصت برخوردارم.

۱۴-اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟

صاف و شفاف به مردم خواهم گفت هر چند معتقدم حتماً راهی وجود خواهد داشت، نا امید نیستم

۱۵-آیا تاکنون تحصیلات ، مطالعات یا کار تحقیقاتی در حوزه مدیریت شهری داشته اند؟

تجربه ارزشمند ۱۰ ساله اینجانب در کنار همکارانی که بهترین لحظات عمرشان را در شورا سپری کردند به همراه شرکت در همایش ها، نمایشگاه های مختلف مبلمان و مدیریت شهری سرمایه ارزشمندی است که در کنار مدرک تحصیلی و مطالعات اینجانب می تواند بسیار موثر و مفید واقع گردد.

۱۶-از پاسخگویی به سؤالات تشکر می‌کنم اگر مطلبی جاافتاده، بفرمایید؟

اول خودم و سپس همه عزیزان را به داشتن سعه صدر سیاسی سفارش می نمایم و از همه بزرگوارانی که احساس مسئولیت نموده خصوصا افرادی که حتی بعضاً نسبتی با کاندیدهای محترم نداشته ولی کاسه داغ تر از آش شده و سنگ دیگران را به سینه می زنند صمیمانه می خواهم که اخلاق انتخاباتی را مراعات نموده و مجالی برای دوستی ها، رفاقت ها و صمیمیت ها فراهم نمایند و از مدیر دلسوز سایت وزین خاصه که واقعاً در این چند سال به همراه سایت ریز پاد زحمات زیادی در عرصه رسانه ای بر عهده داشتند صمیمانه و خاضعانه کمال تشکر و قدردانی می نمایم.

*************************************************************************************

نرگس قنبری

۱-لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید.

نرگس قنبری لیسانس علوم اجتماعی، مدیر هنرستان نوآوران شهر ریز

۲-از چه زمانی تصمیم گرفتید در عرصه انتخابات به‌عنوان یک کاندید ظاهر شوید؟

همان طور که می دانید من آخرین نفری بودم که برای کاندید ا ی شورای شهر ثبت نام کردم دلیلش هم این بود که تا آخرین لحظه وقتی دیدم هیچ کدوم از خانم های شهر برای ثبت نام پیش قدم نشدن بر خود لازم و واجب دانستم که جایگاه خانم ها رو در شورای شهر حفظ کنم البته با همت خانم های شهر

۳-هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟

اولين و بزرگ ترین هدفم دیده شدن هر چه بیشتر خانم ها در تصمیم گیری های کلان شهری و توجه به توانمندي هاي خانم ها

۴-چه مشکلات و معضلاتی در شهر ریز مشاهده کردید که راغب شدید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟

خدا رو شکر با توجه به اين که شهر ریز از شهر های جدید استان هست ولی از لحاظ شهریت خیلی از شهرهای قدیمی استان پیشرفت داشته فقط حضور بانوان در پیش برد شهر کم رنگ هست که انشاءالله اگه مور اعتماد قرار گرفتیم برنامه هايي. برای حضور بانوان در تمام فعالیت های اجتماعی داریم

۵-نقاط کور توسعه شهر را چه میدانید؟ مهمترین نقطه ی کور و گره اصلی توسعه شهر در چیست؟

به نظر من تلاش برای آوردن بعضی نمایندگی های ادارات در شهر مثل آموزش و پرورش

۶-برنامه اصلی شما برای شهر ریزچیست؟

علاوه بر مشارکت و همکاری با سایر اعضا برای عمران و  آبادی شهر، مشارکت هر چه بیشتر خانم در فعالیت های اجتماعی، ورزشی، فرهنگي. بهداشتی، تشویق وتقدیر بانوان در زمینه  های مختلف

۷-چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟

تجربه وتخصص و تعهد

۸-لطفاً نظرتان را در خصوص عملکرد شورای فعلی بفرمایید؟

به نظر من از تمام ظرفیت های خود برای شهر استفاده کردند

۹-در بحث مالی؟

پیگیری ها مکرر و تلاش بی وقفه

۱۰-دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه ؟

نمی شه نسبت به تحولات سیاسی بی تفاوت بود قطعا تاثیر خواهد داشت

۱۱-برخی از نامزدها از روش منسوخ شده مثل سفارش سفارش چهره به چهره ،تماس های تلفنی ،نشت های خانگی و طایفه ای با مردم و… استفاده می کنند. نظرتان چیست؟
زیاد موافق نیستم ولی نشست ها رو برای شناخت بهتر لازم می دانم

۱۲-این قومیت گرایی چه آفتی می تواند داشته باشد؟

باعث ميشه که انتخاب درست و منطقی نداشته باشیم و ضرر و زیان انتخاب نادرست گريبانگير شهر خواهد شد

۱۳-محل اشتغال شما در شهر ریز است؟

لطفا در مورد شغل خود و مقدار وقت آزادی که می توانید در طول روز و هفته برای پیگیری و رسیدگی به امورات شورای کنار با بگذارید به طور کامل توضیح دهید؟ بله من مدیر هنرستان نو آوران هستم.با توجه به هنرستانی بودن و وجود دو معاون در مدرسه می توانم وقت کافی برای خدمت گذاری درخدمت همشهریان خود باشم

۱۴-اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟

صادقانه عذرخواهی و کناره گیری میکنم

۱۵-آیا تاکنون تحصیلات ، مطالعات یا کار تحقیقاتی در حوزه مدیریت شهری داشته اند؟

در حوزه مدیریت شهری نه

۱۶-از پاسخگویی به سؤالات تشکر می‌کنم اگر مطلبی جاافتاده، بفرمایید؟

سپاسگذارم

****************************************************************************************

مصطفی مجتبایی

-۱ لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید.
مصطفی مجتبائی فرزند احمد متولد ۱۳۶۴ لیسانس تربیت بدنی دبیر رسمی آموزش و پرورش شهرستان جم با نزدیک به ده سال سابقه و سردبیر سایت خاصه.
۲- از چه زمانی تصمیم گرفتید در عرصه انتخابات به‌عنوان یک کاندید ظاهر شوید؟
همزمان با شروع ثبت نام کاندیداهای شورای شهر و روستا
۳- هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟
هر فرد به نوبه ای میتواند در مدیریت و رشد و ترقی و پیشبرد اهداف جمعی یک جامعه مؤثر باشد . شهر ریز دارای پتانسیل های بالقوه در سطح خرد وکلان می باشد . علت حضور اینجانب و همه کسانی که کاندیدای شورای شهر شده اند بدون شک خدمت و تلاش برای عمران و آبادی شهرمان است.
۴- چه مشکلات و معضلاتی در شهر ریز مشاهده کردید که راغب شدید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟
شهر ریز نیازمند اصلاحات است همراه با فکر و ایده های جدید مشکلات اساسی شهر ریز(راه های مواصلاتی ،خدمات بهداشت و درمان، آب و ….) بر کسی پوشیده نیست ولی کارهای فرهنگی سالهاست که مورد بی توجهی قرار گرفته است.
۵- نقاط کور توسعه شهر را چه میدانید؟ مهمترین نقطه ی کور و گره اصلی توسعه شهر در چیست؟
متاسفانه مسائل و مشکلات پیش روی توسعه یافتگی مد نظر در شهر کم‌نیستند . عدم ابتکار و خلاقیت و انجام کارهای روتین و کپی برداری شده از سایر شهر ها ،همچنین عدم وجود برنامه های توسعه بر اساس پتانسیل ها یکی از نقاط ضعف اصلی شهر ریز می باشد.
۶- برنامه اصلی شما برای شهر ریزچیست؟
ایجاد اتاق فکر و استفاده از خرد جمعی جوانان برای ارتقای مدیریت شهری و بهره گیری از ظرفیت های و پتانسیل های بالای شهر ریز.
۷- چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟
نیروی جوانی در کنار تجربه میتواند مثمر ثمر واقع شود ولی اعتماد به جوانان هم بی نتیجه نخواهد بود. ترکیب شورا را مردم مشخص می کنند.
۸- لطفاً نظرتان را در خصوص عملکرد شورای فعلی بفرمایید؟
به اعتقاد من شورا دوره چهارم از حداکثر توان خود استفاده کرده ولی هنوز جای کار بسیار زیاد است.
۹- در بحث مالی (جذب و تامین اعتبارات) که در این چند سال به دلیل عدم دست یابی مناسب به آن اکثر طرحها اجرا نگردیده است چه برنامه ای دارید؟
برای تامین اعتبار نیازمند پیگیری است ولی شهرداری باید زمینه درآمد زایی را هم ایجاد کند.
۱۰- دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه ؟
گرایشات سیاسی در سطح خرد کمکی به شهر ریز نمی کند.
۱۱- برخی از نامزدها از روش منسوخ شده مثل سفارش سفارش چهره به چهره ،تماس های تلفنی ،نشت های خانگی و طایفه ای با مردم و… استفاده می کنند. نظرتان چیست؟
شهر ریز شهر کوچکی است و تقریبا همه یکدیگر را می شناسند. و این دلیلی است بر اینگونه تبلیغ روش جالبی نیست .
۱۲- این قومیت گرایی چه آفتی می تواند داشته باشد؟
واقفیم که احساسی تصمیم گرفتن امری خلاف عقل و منطق است با این حال نباید انتخاب آینده شهر

و دیار خودر را باز بر اساس تعصب و احساس قومی و قبیله ای رقم بزنیم.
۱۳- محل اشتغال شما در شهر ریز است؟ در مورد شغل خود و مقدار وقت آزادی که می توانید در طول روز و هفته برای پیگیری و رسیدگی به امورات شورای کنار بگذارید به طور کامل توضیح دهید؟
اینجانب نیروی آموزش و پرورش هستم و دارای وقت آزاد خوبی می باشم.
۱۴- اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟
ماندن در مقامی که جایگاه ما نیست و قادر به انجام کاری نباشیم خیانت است.
۱۵- آیا تاکنون تحصیلات ، مطالعات یا کار تحقیقاتی در حوزه مدیریت شهری داشته اند؟

خیر
۱۶- از پاسخگویی به سؤالات تشکر می‌کنم اگر مطلبی جاافتاده، بفرمایید؟
يک شهر زمانی میتواند خوب باشد که شهروندان خوبی داشته باشد. معضلات یک شهر زمانی حل می گردد،که شهروندان مسئولی داشته باشد. یک شهر زمانی می تواند رشد کند که شهروندانی آگاه داشته باشد . یک شهر زمانی می تواند مطلوب باشد که شهروندانش در اداره امور عمومی مشارکت داشته باشند. اندیشمندان میگویند: مشارکت شهروندان در مدیریت شهری حیاتیست.

 

**************************************************************************************

حسن رمضانی

۱-لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید.
حسن رمضانی هستم،متولد ۱۳۶۴
کارشناسی حسابداری بندر صادراتی پتروشیمی پارس و دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد انرزی.عضو انجمن اصحاب قلم و رسانه شهرستان جم و بیش از ۶ سال است که در حوزه رسانه(سایت های خبری شهرستان و استان و روزنامه های استان) فعالیت میکنم و از این ظرفیت برای انعکاس .مشکلات و خواسته های مردم شهر و بخش ریز استفاده کرده و انشالله در آینده نیز این راه را، بر حسب دغدغه هایی که برای آبادانی شهرم پایانی ندارد،ادامه خواهم داد. مدتی نیز در سرپرستی  نمایندگی فرهنگ و ارشاد بخش ریز بر عهده داشته ام که علارغم علاقمندی زیاد به این کار،ادامه همکاری با سازمان مقدور نبود و استعفا دادم.
۲-از چه زمانی تصمیم گرفتید در عرصه انتخابات به‌عنوان یک کاندید ظاهر شوید؟
من به دلیل اینکه مدتی هست بر روی پروزه ای حیاتی برای آینده ریز کار میکنم،قصد ورود به انتخابات نداشتم ولی با رایزنی دوستان دغدغه مند،اواخر بهمن ماه۹۵ تصمیم به حضور در عرصه گرفتم .راهی برای بازگشت نمی بینم و با توکل بر خدا با قاطعیت و شجاعت تمام ادامه خواهم داد.
۳-هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟
هدف اصلی ام عزتمندی مردمم هست.در این وازه معانی پرمغزی نهفته است. با برطرف کردن نیازهای اولیه مردم شهرم و برنامه ریزی صحیح برای اینده روشن آنها قطعا، به عزتمندی مردمم خواهد انجامید.ریز گنجینه ای ارزشمند است که معتقدم هنوز درب این گنجینه باز نشده است تا درخشش جواهراتش چشم همگان را خیره کند.بدون اغراق بگویم،آمده ام تا این طلای ناب را آب کنم و بهترین و زیباترین  طرح ها را بسازم.
۴-چه مشکلات و معضلاتی در شهر ریز مشاهده کردید که راغب شدید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟
حیات و آینده ریز را در خطر دیدم… در صحبت های انتخاباتی پرده از خطرات برمیدارم.
۵-نقاط کور توسعه شهر را چه میدانید؟ مهمترین نقطه ی کور و گره اصلی توسعه شهر در چیست؟
نقطه کور توسعه شهر را بزرگ فکر نکردن به آینده میدانم،بی تفاوتی به سرنوشت فرزندانمان می دانم. باید اول تعریف درستی از توسعه ارائه داد. چرا که توسعه در هر منطقه میتواند تعریف خاص خودش را داشته باشد.به طور مثال جم،امروز توسعه را در دانشکده و عرصه ورزش می بیند.و مردم ریز به دلیل بر طرف نشدن نیازهای اصلی خود،توسعه را در راه میبیند که منطقی و درست هم هست. بنابراین توسعه می تواند گره های متفاوتی داشته باشد.
۶-برنامه اصلی شما برای شهر ریزچیست؟
برنامه اصلی من برای ریز اثبات ظرفیت ها و توانمندی های شهرم است.
۷-چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟
ترکیب تجربه و ایده نو. شما اگر رزومه تمامی مجموعه های مدیریتی و شرکت های بزرگ و موفق را بررسی کنید در خواهید یافت که بکارگیری تجربه و استفاده از ایده و خلاقیت های جدید باعث رشد و استمرار حرکت رو به جلو بوده است.
۸-لطفاً نظرتان را در خصوص عملکرد شورای فعلی بفرمایید؟
من از جمله محدود شهروندانی بوده ام که در این سالها غالبا از مجموعه شورا و شهردار نقد داشته ام.نقدی که خدا را گواه میگیرم صرفا برای بهبود شرایط شهرم و مطقه بوده و لاغیر.
تنها، املای نانوشته بدون غلط است.شورای فعلی دیکته نوشته اند و امروز در این کارزار توسط مردم تصحیح خواهند شد. مردمی که قطعا منصف و عاشق آینده شهرشان هستند.
مردم امروز در نقش معلم هستند و اعضای شورا دانش آموزانی که ورقه های آنان در دستان معلم است.پس شایسته است با نزاکت تمام حرمت کلاس نگه داشته شود و فضا را ملتهب نکرد تا معلم(مردم) با دقت ورقه ها را تصحیح کنند و حقی از کسی ضایع نگردد.معلمی که قطعا نسبت به دانش آموزان کلاس مجاور(کاندیدای جدید) هم آگاهی کامل دارد.
۹-در بحث مالی (جذب و تامین اعتبارات) که در این چند سال به دلیل عدم دست یابی مناسب به آن اکثر طرحها اجرا نگردیده است چه برنامه ای دارید؟
ریز این برنامه ها در برشور تبلیغاتی ذکر گردیده است. فقط میگویم تحولی عظیم شکل خواهد گرفت.در آینده نزدیک جمله امروزم را به وضوع خواهید دید.
۱۰-دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه ؟
خیر،حداقل با تجربه ای که از منطقه خودمان در این چند سال دارم چندان روی عملکرد شورا تاثیر نخواهد گذاشت.مگر اینکه خود اعضا روندی دیگر در پیش بگیرند.منظور روشنم اینست که نحوه تعامل بیش از تمامی جریانات سیاسی به شورا کمک خواهد کرد.
۱۱-برخی از نامزدها از روش منسوخ شده مثل سفارش سفارش چهره به چهره ،تماس های تلفنی ،نشت های خانگی و طایفه ای با مردم و… استفاده می کنند. نظرتان چیست؟
این روش منسوخ شده نیست، فرضا افراد دلسوز و بادانشی که در شهر من وجود دارند و دغدغه آنها برای پیشرفت شهر  برای هیچ کس پوشیده نیست،در چه فرصت و فضایی باید با امثال بنده که تازه ورود کرده ام آشنا شوند؟ چند نفر از سخنرانی ها استقبال می کنند؟
آیا فرصت و فضای کافی و مناسب فراهم خواهد شد که ظرفیت و توانایی هر کس به شکل درست محک بخورد؟نشست خوب است خصوصا چهره به چهره،حداقل در شهرهای کوچک. نشستی که در آن از نزدیک و با صداقت با مردم گفتگو کرد.
این طور نباید باشد که فقط ما برای مردم صحبت کنیم، پس مردم چی؟حق پرسیدن از ما ندارند؟خوب شاید شهروندی دغدغه مهمی در دل داشته باشد ولی به هر دلیل نخواهد و یا نتواند در فرصت انتخاباتی و در جلسات بیان کند.و چقدر خوب است که ما متواضعانه و برای رضای خدا با حوصله و فراغ بال به صحبت های مردم گوش کنیم.
۱۲-این قومیت گرایی چه آفتی می تواند داشته باشد؟
بزرگترین آفتش سلب جسارت و جرات از شایستگان شهر است.شایستگانی که همین الان تواناییشان از امثال حسن رمضانی بسیار بالاتر است و با ترس پس زده شدن از سوی مردم به این عرصه ورود نمی کنند.در یک کلام؛به حاشیه راندن شایستگان
۱۳-محل اشتغال شما در شهر ریز است؟  لطفا در مورد شغل خود و مقدار وقت آزادی که می توانید در طول روز و هفته برای پیگیری و رسیدگی به امورات شورای کنار بگذارید به طور کامل توضیح دهید؟
خیر، اما برای آینده برنامه ریزی و هدف گذاری کرده ام.اطمینان داشته باشید در صورت اعتماد مردم،یکی از تاثیرگذار ترین،پرکارترین و پی گیرترین  شوراههای جنوب استان بوشهر خواهم بود و این موضوع را به اثبات خواهم رساند برای منافع مردمم به هیچ شغلی دل نخواهم بست. من همین الان هم بدون اینکه مسولیتی بر دوشم باشد،صرفا بر حسب تعهد و علاقه ای که به شهر و منطقه دارم،اگر اغراق نباشد تمام اوقات فراغت شخصی ام را به دغدغه های دیارم اختصاص داده ام و افتخار هم میکنم و منتی هم بر سر هیچ کس نگذاشته و نمی گذارم. فرزند اینجا هستم.اینجا زندگی میکنم پس بی تفاوت نیستم هرگز
۱۴-اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟
انشالله که کار به آنجا نخواهد کشید. تمام تلاشم بکارمی گیرم که فارغ از تعصب به سمت منافع مردم غش کنم و قطعا به ایجاد همدلی بیشتر مجموعه کمک خواهم کرد.چرا که برای موفقیت راهی به جز این متصور نیست.خدایی نکرده در صورت بروز مشکلی که سبب کند کردن مسیر پیشرفت شهر شود،از همه ظرفیت ها برای ترمیم آن مدد خواهم طلبید،به دلسوزان و بزرگان چنگ خواهم انداخت تا یاریگرمان باشند.
۱۵-آیا تاکنون تحصیلات ، مطالعات یا کار تحقیقاتی در حوزه مدیریت شهری داشته اند؟
پروژه ای که از یکسال قبل کلید زده ام،نگرشم را نسبت به مدیریت شهر و منطقه ریز دگرگون کرده است.این مسله را به گذر زمان میسپارم
۱۶-از پاسخگویی به سؤالات تشکر می‌کنم اگر مطلبی جاافتاده، بفرمایید؟
با برنامه آمده ام،برنامه هایی که شعار نخواهد بود و در خصوص هر کدام توضیح خواهم داد و از شهروندان خواهش دارم برشورهای اهداف و برنامه های حقیر را با حوصله و دقت مطالعه فرمایند و بدون توضیح از من نپذیرند.بپرسند ، نقد کنند ،مرا به چالش بکشند.من باید متوجه باشم در چه میدانی گام گذاشته ام.آینده و احساسات مردم شوخی بردار نیست و شهر و منطقه ما امروز مجالی برای حاشیه سازی ندارد.در پایان از مجموعه خبری تحلیلی خاصه خصوصا همکاران رسانه ای خودم جناب آقای مصطفی مجتبایی و جناب آقای عبدالله کیانمهر تشکر ویزه و عرض خداقوت دارم.
شهرمن،خواب بس است…
فصل بیداری و زیبایی توست

**************************************************************************************

 

خاصه :در اجراي ماده ۵۱ قانون انتخابات و ماده ۵۶ آيين نامه اجرايي، به آگاهي اهالي محترم حوزه انتخابيه  شهر ریز مي رساند كه انتخابات پنجمین دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا در روز جمعه مورخ ۲۹/۰۲/۱۳۹۶  برگزار مي شود و اسامي نامزدهاي انتخابات شوراي اسلامي شهر ریز به شرح زير مي باشد:   
 
۱-آقای محمد اعتصامی فرزند حمزه کد نامزد ۱۵
۲-آقای سهراب تاجیک فرزند محمد کد نامزد ۱۶
۳-آقای علیرضا تشانی فرزند احمد کد نامزد ۱۷
۴-آقای حسن رمضانی فرزند اسداله کد نامزد ۱۸
۵-آقای احمد شریفی نژاد فرزند علی کد نامزد ۱۹
۶-خانم نرگس قنبری فرزند عبدالله کد نامزد ۲۱
۷-آقای عبدالرضا موذنی فرزند عبدالحسن کد نامزد ۲۴
۸-آقای مصطفی مجتبائی فرزند احمد کد نامزد ۲۵
۹-آقای حسین محدثی فرزند محمد کد نامزد ۲۶
۱۰-آقای سید رضا محمودی فرزند سید فخری کد نامزد۲۷
۱۱-آقای نگهدار میرزائی فرزند حسین کد نامزد ۲۸
۱۲-آقای هدایت یوسفی فرزند ولی کد نامزد ۲۹
۱۳-آقای جواد یوسفی پور فرزند علی کد نامزد ۴۱

❗توجه :
۱- نظر به اينكه تعداد اعضاي اصلي شوراي اسلامي اين شهر ۵  نفر اسـت ، رأي دهـندگان در روز اخذرأي فـقط اسامي تعداد حداكثر  ۵   نفـر را مي توانند در برگ رأي بنويسند .  
۲- هيأت اجرايي شهرستان مستقر در فرمانداري جم  در اجراي ماده ۵۲  قانون انتخابات شوراهاي اسلامي كشور از تاريخ انتشار اين آگهي تا دو روز پس از اعلام نتيجه اخذرأي ، آماده دريافت شكايات انتخاباتي مي باشد .  
۳- شكاياتي قابل رسيدگي خواهد بود كه به استناد تبصره ۱ ذيل ماده ۷۰  آيين نامه اجرايي ، مشخصات شاكي يا شاكيان شامل نام و نام خانوادگي ، فرزند ، نشاني محل كار يا سكونت شاكي يا شاكيان را داشته باشد

 • پرینت پرینت
 • برچسب ها:
  مطالب مشابه
  18 دیدگاه
  1. ریز نو

   جوانان خوش فکر و نو اندیش اعتصامی ، یوسفی پور ، شریفی ، محمودی و موذنی تاریخ تکرار نخواهد شد و شهر ریز به عقب بر نخواهد گشت.

  2. شهروند

   شورای فعلی به آخر خط رسیده حب ریاست و جمع آوری آراء به چه قیمت بسه دست از سر ریز بردارید خدایا خودت رحم کن

  3. ناشناس

   درود بر شورای شهر ریز، واقعاً اقدامات شایسته شما عزیزان ستودنی است، جوانی که وقت نداره چنش به شورا اونم با خسته ترین فرد ائتلاف کرده . شهر ریز به میرزایی، تاجیک، محدثی. رمضانی و خانم قنبری مفتخر است، تجربه در کنار نوگرایی

  4. ناشناس

   شهروند عزیز شورای فعلی شامل آقای شریفی هم میشه اتفاقا کاندیدای برتر به دور از ائتلاف گرایی آقای محدثی و آقای میرزایی و آقای اعتصامی هستند این سه نفر اصلح هستند …….(حذف متن)….. توقع ندارین که آقای یوسفی پور و آقای محمودی رای بیارن ؟؟؟؟؟؟؟آقای موذنی هم با حمایت فامیل بزرگش ممکنه رای بیاره ضمنا اگر حب ریاستی باشه آقای…….(حذف اسم)….. دنبالشه چون تو دوره هایی زیادی که شرکت کرده رییس نشده ،من به شخصه اول به آقای محدثی رای میدم چون تنها شخص تحصیلکرده(دانشگاه دولتی)و بعد به آقای میرزایی رای میدم چون از پاکترین کاندیداهای شوراست و آقای اعتصامی چون فکر نو داره و زیاد دنبال تخریب افراد نیست به امید موفقیت این ۳نفر

  5. تشانی

   مردم آزادی و آرامش می خواهند تا ۱۴۰۰ با روحانی و شریفی

   • حق

    با عرض پوزش نظر شما قابل درج نمی باشد.
    خاصه

   • ناشناس

    دمت گرم.

  6. محمد

   بعضی ها با این همه سؤ مدیریت چطور روشون میشه کاندید بشن
   رای ما فقط حسن رمضانی و حسین محدثی اعتصامی و جواد یوسفی پور و عبدالرضا موذنی موذنی

  7. علی

   عرض سلام و ادب و احترام دارم محضر همه شهروندان ارجمند. به اعتقاد بنده حقیر با نگاه منصفانه به سوابق کاری افراد. شخصیت اخلاقی و داشتن وقت لازم برای خدمتگزاری مشخص هست چه گزینه هایی برای خدمت در این عرصه شایسته و برترند. با تخریب دیگران و اشاعه دروغ و فرافکنی توسط عده ای از خدا بی خبر که با این روش سعی در جلب ارا مردم و کاهش محبوبیت افراد محبوب و توانمند و پر تلاش شورای فعال شهر دارند. نه تنها شخصیت خود را بیش از این خردتر نموده و می نمایند بلکه اعتماد عمومی نسبت به انان کاملا سلب میگردد. البته برای انانی که چشم بصیرت دارند. به امید موفقیت و سربلندی برای همه کاندیدهایی که با داشتن وقت لازم. تجربه کافی. استقلال فکری و عمل گرایی وارد این عرصه شده اند.

  8. احمد

   رای ما
   خانم قنبری
   میرزایی
   تاجیک
   محدثی
   رمضانی

  9. دلسوز

   دوستان عزیز
   خارج از هر گونه قومیت گرایی و تعصب بیجا
   بیایید برای یک بار به جوانان اعتماد کنیم
   جوانان نو اندیش با انگیزه و فکر نو به صحنه اومدند .همدیگرو تخریب نکنیم و به فکر شکوفایی و پیشرفت شهرمان باشیم
   شورای فعلی زحمات بشیار زیادی کشیدن ولی برای آینده ریز تفکر جدید و نیروی تازه نفس و با انگیزه لازمه
   جوانان عزیز همه همت کنیم
   محمودی و اعتصامی و یوسفی پور و شریفی و رمضانی
   این جوانان بسیار با انگیزه هستند
   همگی همت کنیم
   یا علی

  10. تشانی

   آقای محمودی یک سوال؟ خداییش انجمن ادبی که تشکیل دادی چه مدت تونستی ادارش کنی ؟ چقدر تداوم داشت؟ انجمن انارستان داره ده ساله میشه به همت و تلاش عقیل تشانی و سایر فعالان وشاعران وجوانان اصلاح طلب انارستانی درسطح استان جز انجمن های برتر و پیشرو است ولی انجمنی که شما مسئولش بودی الان کجاست ؟ چرا در طول سل حتی یک نشست هم نداره؟ دریک کلام چرا داری فقط شعار میدی؟
   من علی رغم مخالفتم با دیدگاه های سیاسی شورا ها فعلی به کارکرد مثبت آنها امتیاز مثبت میدم.محدثی و تاجیک و میرزایی واقعا خوب کار کردن و شهردار انتخابی آنها بسیار پرتلاش ظاهر شد .فکر می کنم تنها مشکل شورای فعلی دیدگاه سیاسی و فکریشون باشه.

  11. شهروند دلسوز از ریز نو

   درود بر شوراهای فعلی خصوصاً میرزایی بزرگ انشاءالله دوره بعد هم در خدمت شما عزیزان باشیم

  12. حق

   متاسفم برای عده ای به قول خودشان جوان که کاش اسم جوانمرد یدک میکشیدند وگرنه شورا ربطی به جوان بودن ندارد به تجربه,وبه برش کاری مربوط است انسان باید جوانمرد باشد نه برای اینکه به هدفی برسد طرف مقابلش که انسان هایی شریف وسختکوش ودلسوز مردم هستند با چسپاندن برچسب هایی زشت وبه دور از انسانیت بخواهد انها را از میدان به در کند از خدا بترسید

  13. دلسوز

   متاسفم برای عده ای به قول خودشان جوان که کاش اسم جوانمرد یدک میکشیدند وگرنه شورا ربطی به جوان بودن ندارد به تجربه,وبه برش کاری مربوط است انسان باید جوانمرد باشد نه برای اینکه به هدفی برسد طرف مقابلش که انسان هایی شریف وسختکوش ودلسوز مردم هستند با چسپاندن برچسب هایی زشت وبه دور از انسانیت بخواهد انها را از میدان به در کند از خدا بترسید

  14. دوستدار ریز

   نقدي بر شعار انتخاباتي كانديداي محترم اقاي رمضاني
   با توجه به انتخاب شعار انتخاباتی،شهر من خواب بس است فصل بيداري و زيبايي توست، به عنوان شعار تبليغاتی ايشان اين شعار از دو جهت قابل نقد است.
   اول اينكه خواب بودن شهر يعني اشاره به اين موضوع كه مردم در اين چند سال در خواب بوده اند و انتخاب هاي اشتباهي داشته اند و از اين جهت شما به شعور عموم مردم توهين كرده ايد بالاخره در اين ده سال سه نفر از اعضاي شورای ثابت بوده و خواب بودن مردم ميتواند اشاره اي باشد به انتخاب اين بزرگواران، كه با همه ي نقدهايي كه به عملكرد شورا كه در رأس ان رئيس و نائب رئيس شورا ميباشد، باز منتخب مردم هستند و دموكراسي حكم ميكند بجاي توهين به مردم با كلام لطيف خواب بودن، عملكرد اين عزيزان را نقد كنيد.
   دوم بر فرض خواب بودن مردم اكنون كه قرار است بيدار شويم بايد انتخابي ديگر،به غير از گذشتگان داشته باشيم تا تغييراتي كه لازمه ي بيداري است ايجاب شود پس اگر قرار است باز همان دوستان قديميه شورا را انتخاب كنيم اينبار به خواب زمستاني خواهيم رفت. حال سوال ما اين است شما كه شعار بيداري سر ميدهيد چرا با گروهي كه ده سال بر مسند شورا بوده اند ائتلاف تشكيل داده ايد؟ ايا ميخواهيد ما را به خواب زمستاني ببريد؟ ايا اين تناقضي بين حرف و عمل شما نيست؟ ايا ديگر شعارها و وعده هاي انتخاباتيه شما انجا كه پاي مديرعاملان و رئيسان به وسط كشيده ميشود نيز به همين صورت خواهد بود يعني فاصله اي اين چنين بين حرف ها و عمل شما خواهد بود.اينجا كه ميتوانستيد خود مستقل وارد كارزار شويد اينچنين كرديد انجا كه ميفرماييد مدير عامل اجازه نداد يا ديگران همكاري نكردند.مردم خود قضاوت ميكنند.

  15. جوان

   یک از کاندیداها با جمع آوری و سازماندهی بچه های قلعه کهنه و پشتو چه قصدی دارد اگر دغدغه وی جوانان است پس جوانان ریز چه گناهی کرده اند
   هدف وی فقط آتش افروزی و ایجاد اختلاف بین ریز و قلعه کهنه و پشتو است، دود این آتش فقط در چشم این جوان خام می رود. مردم ما مردم آگاهی هستند.

  16. علی از ریز نو

   در جواب جوان باید عرض کنم هیچ کاندیدی چنین کاری را انجام نداده شما دنبال هدف خود برای تخریب کاندیدای محبوب هستید . با این کارها به هیجا نمیرسید مردم از همه چیز آگاه هستند

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد